Image default

Yeni Nesil Gazetecilik Protokolü İmzalandı

Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğünün, Adana İŞKUR İl Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin desteğiyle organize ettiği “Yeni Nesil Gazetecilik” Eğitim ve İstihdam Programı’nın protokol imza töreni yapıldı.

Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen protokol törenine, Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Mehmet Feramuz Ayan, Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli ve Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu katıldı.

İşsizlik ile mücadelenin topyekûn olarak devam ettiğini belirten İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karaveli: “İşsizlik dünyanın en önemli sorunlarından biri, bununla mücadelemiz devam ediyor. Eğitim programı bu kapsamda önemli bir çalışmadır. Eğitimden sonra katılımcıların, 9 ay boyunca İŞKUR’un ödemeleriyle çalışacakları bir sistem olacak. İnanıyorum ki bu program başarılı olacak ve devamı istenecek.” dedi.

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programının Adana’da ilk kez uygulandığını belirten Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Mehmet Feramuz Ayan: “Bu eğitim programı daha önce İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Samsun illerinde uygulanmıştı ancak Adana’da ilk kez başlatılacak. Sektöre yeni nesil gazeteciler yetiştirmek ve kazandırmak için güzel bir fırsat olacak. Eğitim programında kursiyerlerimiz hem Çukurova Üniversitesi İletişim fakültesinden değerli hocalarımızdan teorik eğitimler, hem de sektörde tecrübe ve deneyim sahibi usta gazetecilerden eğitimler alacaklar. Amacımız sadece sektöre yeni gazeteciler kazandırmak değil, nitelikli yeni nesil gazeteciler kazandırmaktır. Adana yerel medyasına programa sahip çıktığından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca eğitimler için yer desteği sağlayan Çukurova Kalkınma Ajansına da sektöre verdikleri bu önemli destekten dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Basın sektörünün desteklenmesinin çok önemli olduğunu belirten Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu: “Yeni Nesil Gazetecilik eğitim programı sadece istihdama katkı sağlamakla kalmayıp gazetecilik mesleğine özellikle yerel gazeteciliğe yeni bir nefes kazandıracaktır. Katılımcıların hem teorik hem de pratik eğitimi aynı anda alacak olmaları nedeniyle programın başarılı olacağına inancım tamdır. Gazetecilik mesleğine yapılan bu yatırımdan dolayı destek olan kurumlara teşekkür ederim” dedi.

Eğitim programı Kasım ayında Çukurova Kalkınma Ajansı eğitim salonunda gerçekleştirilecek. Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİB, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyanların katılabileceği programın başvuruları 8 Kasım 2018 tarihine kadar www.yeninesilgazetecilik.com sitesinden yapılacak. Eğitimlerini bitiren katılımcılara Adana’da yer alan basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

Kurumun www.yeninesilgazetecilik.com internet sitesindeki formu doldurarak başvuru yapan adaylar, başvuru şartlarını taşımaları halinde telefon ve mail yolu ile kendilerine ulaşılacak. Seçilen adaylar 9 Kasım 2018 tarihinde, saat 10.00’da BİK Adana Şube Müdürlüğünde mülakata alınacak. Mülakat sonuçları aynı sitede ilan edilecek. Ayrıca sonuçlar katılımcılara mail yoluyla bildirilecek.

İlgili İçerikler

Kayseri’de düzenlenen ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi’ sona erdi

Ümit Baysal

Kayseri’de Yeni Nesil Gazetecilik Kursiyer Listesi Belli Oldu

Ümit Baysal

Yeni Nesil Gazetecilik Afyonkarahisar’da Başlıyor

Ümit Baysal