Image default

Yeni Nesil Gazetecilik Mardin’de Başlıyor

Basın ilan Kurumunun yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve Mardin İŞKUR işbirliği ile Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için başvurular başladı.

Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürlüğü, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve Mardin İŞKUR işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Aralık ayında Artuklu Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda başlayacak.

En az lise mezunu ve üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık, Sosyal Bilimler Fakülteleri ve bu bölümlerle ilgili ön lisans mezunu olan veya mezuniyetine engel durumu bulunmayanların katılabileceği programın başvuruları, 21-25 Aralık 2018 tarihleri arasında şahsen aşağıda yer alan evraklar ile BİK Mardin Şube Müdürlüğüne ve mardin@bik.gov.tr adlı e-posta adresine yapılabilecek.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Mardin’de yer alan basın işletmelerinde işbaşı yapma imkânı sağlanacak.

Başvuruda bulunan adaylar, 26 Aralık 2018 tarihinde saat 10.00’da Artuklu Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda mülakata alınacak. Veri haberciliği, istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, Üniversitelerin alanında uzman akademisyenleri ve sektörün tecrübeli gazetecileri tarafından verilecek.

Gazeteci adaylarının başvuruda bulunurken paylaşması gereken belgeler;

Diploma fotokopisi

T.C. Kimlik fotokopisi

SGK hizmet döküm belgesi

İkametgah belgesi

Özgeçmiş (cv)

İlgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi ise şöyle:

Son başvuru tarihi: 25.12.2018

Mülakat tarihi: 26.12.2018 – Saat: 10.00 – Artuklu Kaymakamlığı Toplantı Salonu/MARDİN

Mülakat sonuçları: 29.12.2018

Eğitim tarihleri: 31 Aralık 2018 – 25.01.2019 tarihlerinde 09:00 -17:00 saatleri arasında.

İlgili İçerikler

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Beşinci Hafta Ders Programı

Ümit Baysal

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Ümit Baysal

Ankara’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Ümit Baysal