Image default

İstanbul’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu’nun, dünyada bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşümün gerekliliği konusunda, nitelikli insan kaynağı oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla düzenlediği eğitim programı Kurumun Genel Müdürlük Binası’nda başladı.

Medya sektöründe çalışmak isteyenlerin haber yazım teknikleri, etkili iletişim kurma, fotoğraf ve kamera kullanım teknikleri gibi çeşitli konularda katılımcıların bilgi ve becerilerini artırmayı hedefleyen program kapsamında 45 katılımcı 90 saat boyunca eğitim alacak.
Basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler vermeyi amaçlayan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı 4 hafta sürecek.

Program kapsamında katılımcılar medya tarihi, istihbarat haberciliği, kültür sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri, ajans haberciliği, haber fotoğrafçılığı, basın hukuku, görsel habercilik, spor muhabirliği, televizyon spikerliği, dijital habercilik, medya ve etik, haber toplama ve yazma konularında da eğitim alacaklar. 5 Kasım 2018 – 5 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek eğitim sonunda adaylara katılım sertifikası verilecek.
Usta gazeteci Recep Yeter’in haber toplama ve yazma dersiyle başlayan eğitim; ilk haftasında Av. Gökhan Küçük, Levent Güneş, Nihat Koç, Ferhat Ünlü gibi alanında uzman akademisyen ve gazetecilerin sunumlarıyla devam edecek.
Eğitimlerini tamamlayanlara İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, İstanbul’da yayınlanan gazetelerde staj ve işbaşı yapma imkânı da sağlanacak.

İlgili İçerikler

Yeni Nesil Gazetecilere Sayfa Tasarımını Levent Güneş Anlattı

Ümit Baysal

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ‘Politika Haberciliği’ İle Devam Etti

Ümit Baysal

İstanbul’un Yeni Nesilleri Mezun Oluyor

Ümit Baysal