Image default

Basın İlan Kurumu’nun Zafer Kalkınma Ajansına Sunduğu Proje Kabul Edildi

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” projesi Zafer Kalkınma Ajansınca başarılı bulundu

Yerel basın işletmelerinde nitelikli personel istihdamının desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi için hazırlanan projeye Afyonkarahisar ilinde ikamet eden, Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyup da mezuniyetine engel durum teşkil etmeyen toplam 25 kursiyer eğitime katılacak.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

İstihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan toplam 90 saatlik ders müfredatı, Üniversitelerin İletişim Fakültesi akademisyenleri ve alanında uzman gazeteciler tarafından verilecek.

Katılımcılara BİK-ZAFER KALKINMA AJANSI-İŞKUR tarafından onaylı “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” konulu sertifika verilecek

İlgili İçerikler

Afyonkarahisar’da İlk Hafta Geride Kaldı

Ümit Baysal

Kayseri’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı Başlıyor

Ümit Baysal

İlhami Yıldırım Haber Fotoğrafçılığını Anlattı

Ümit Baysal