Image default

Basın İlan Kurumunun ORAN’a sunduğu proje kabul edildi

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” projesi Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nca (ORAN) başarılı bulundu.

Yerel basın işletmelerinde nitelikli personel istihdamının desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi için hazırlanan projeye Kayseri ilinde ikamet eden, üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakülteleri ile iletişimle ilgili ön lisans ve ortaöğretim kurumlarından (lise) mezun olanlarından veya mezuniyetine engel durumu bulunmayanlardan toplam 25 kursiyer eğitime alınacak.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Kayseri ilinde bulunan basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

Eğitime katılanlar istihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri başlıklarda dersler alacaklar. Programın eğitmenleri iletişim fakültesi akademisyenlerinden ve alanında uzman gazetecilerden oluşacak.

Program sonunda katılımcılara BİK-ORAN-İŞKUR tarafından onaylı Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı sertifikası verilecek.

İlgili İçerikler

Bakan Çavuşoğlu “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” Sertifika Törenine Katıldı

Ümit Baysal

Eğitimin 3 ve 4. Hafta Ders Programı Belli Oldu

Ümit Baysal

Kayseri’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Ümit Baysal