Image default

Adana’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başlıyor

Basın İlan Kurumu’nun yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik İŞKUR işbirliği ile Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için başvurular başladı.

Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliği ile hazırlanan eğitim programı Kasım ayında Çukurova Kalkınma Ajansı eğitim salonunda gerçekleştirilecek. Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİB, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyanların katılabileceği programın başvuruları 30 Ekim-8 Kasım 2018 tarihleri arasında www.yeninesilgazetecilik.com sitesinden yapılacak. İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara Adana’da yer alan basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

Kurumun www.yeninesilgazetecilik.com internet sitesindeki formu doldurarak başvuru yapan adaylar, başvuru şartlarını taşımaları halinde telefon ve mail yolu ile kendilerine ulaşılarak 9 Kasım 2018 tarihinde saat 10.00’da BİK Adana Şube Müdürlüğü’nde mülakata alınacak. Mülakat sonuçları aynı sitede ilan edilecek ve katılımcılara mail yoluyla bildirilecek.

İstihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri ve alanında uzman gazeteciler tarafından verilecek.

İlgili şartları taşıyan bütün gazeteci adaylarına açık olan programın ilan ve başvuru takvimi şöyle:

Son başvuru tarihi: 08.11.2018
Mülakat tarihi: 09.11.2018 – Saat: 10.00 – BİK Adana Şube Müdürlüğü
Mülakat sonuçları: 10.11.2018
Eğitim tarihleri: 12- 30 Kasım 2018 (3 Hafta)

İlgili İçerikler

Üç İlde Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimleri Başladı

Ümit Baysal

İstanbul’da Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Ve İstihdam Programına Başvurular Başlıyor

Ümit Baysal

Müge Anlı Yeni Nesil Gazetecilerle Buluşacak

Ümit Baysal