Image default

Adana’da Yeni Nesil Gazeteciler Mezun Oldu

Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğü, İŞKUR Adana İl Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programını bitiren öğrencilere yapılan törenle sertifikaları verildi.

Adana’da düzenlenen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına katılarak eğitimlerini tamamlayan 24 kursiyer, yapılan bir törenle sertifikalarını aldı.

Çukurova Kalkınma Ajansı Eğitim Salonu’nda saat 14.00’te başlayan törene Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, BİK Adana Şube Müdürü M. Feramuz Ayan, İŞKUR Adana İl Müdürü Ahmet Karaveli, kursiyerler ve gazeteciler katıldı.

BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam törende yaptığı konuşmada Adana’da başlatılan, üç haftanın ardından biten yeni nesil gazetecilik eğitimi ve bu gazetecilerin istihdamı programının başta İstanbul olmak üzere diğer illerde de başladığını, bu programlarla BİK’in yazılı basına ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

BİK Adana Şube Müdürü M. Feramuz Ayan ise katılımcıların medya tarihi, istihbarat haberciliği, kültür sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri, ajans haberciliği, haber fotoğrafçılığı, basın hukuku, görsel habercilik, spor muhabirliği, televizyon spikerliği, dijital habercilik, medya ve etik, haber toplama ve yazma gibi konularda sektör profesyonellerinden eğitim aldığını belirtti.

Sertifikalarını alan kursiyerlerin tamamı, İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, Adana’da yer alan basın işletmelerinde çalışma imkânı bulacak.

İlgili İçerikler

Başarılı Gazeteci ve Sunucu Fuat Kozluklu Mardin Yeni Nesil Öğrencileri İle Buluştu

YNG Admin

İlhami Yıldırım Haber Fotoğrafçılığını Anlattı

Ümit Baysal

Afyonkarahisar’da İlk Hafta Geride Kaldı

Ümit Baysal